Click aici »

Senior Consultant Audit Intern - Cod. Ref.SCA 0314

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Banci, Finante/Contabilitate, Management/Consultanta
Data introducerii
03-06-2008
Data actualizare
03-06-2008

Descrierea postului

- Intocmirea planului draft de lucru pentru fiecare misiune (de consultanta si de audit intern);
- Respectarea planului agreat impreuna cu Managerul Risk Advisory Services (RAS);
- Prezentare constatari preliminare finalizarii misiunii de consultanta si de audit intern;
- Coordonarea unui Junior in efectuarea documentarii sistemului de control intern al clientului si in efectuarea testelor de audit intern;
- Respectarea procedurilor de lucru RAS si intocmirea documentelor care alcatuiesc dosarul extern de audit, precum si completarea dosarului electronic;
- Intocmire draft raport in functie de tipul misiunii.

Cerinte

- Absolvent studii superioare economice;
- Cunostinte audit intern;
- Experienta audit intern minim 1-2 ani;
- Disponibilitate deplasare in tara;
- Carnet sofer categoria B;
- Certificarea CIA (Certified Internal Auditor) este un avantaj.

- Abilitati de comunicare si relationare cu clientii;
- Abilitati de management si leadership, coordonare echipa;
- Planificare si organizare;
- Stapanire de sine;
- Gandire analitica;
- Capacitate de conceptualizare si structurare;
- Cunostinte avansate in folosirea calculatorului (MS Office, Internet, E-mail);
- Flexibilitate, creativitate, spirit de echipa;
- Engleza avansat.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Companie multinationala;
- Formare profesionala asigurata de companie;
- Posibilitatea de a avansa rapid in cariera;
- Mediu de lucru prietenos;
- Asigurare medicala;
- Acces gratuit la facilitati de sport si relaxare.