Click aici »

Senior Accountant

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
18-01-2016
Data actualizare
18-01-2016

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 2 ani experienta in domeniul Finante/Contabilitate
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Responsabilitati:
- intocmirea evidentei contabile, sintetica si analitica, prin inregistrarea in contabilitate, in ordine cronologica, a documentelor primare;
- verificarea inregistrarii documentelor (facturi interne si externe, DVI, NIR etc.);
- inregistrarea notelor de salarii;
- asigurarea platilor catre furnizori, catre Bugetul de Stat si al Asigurarilor Sociale;
- mentinerea relatiei cu banca;
- analizarea fiselor clienti/furnizori;
- cash-flow: culegerea informatiilor pentru intocmirea acestuia;
- raspunderea pentru respectarea disciplinei de casa, a regulamentului de casa si a celorlalte dispozitii privind operatiunile de numerar;
- amortizarea mijloacelor fixe;
- intocmirea si depunerea declaratiilor de impunere fiscala;
- intocmirea oricaror situatii statistice cerute de management, actionariat, autoritati;
- organizarea si participarea la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil;
- sprijin in documentarea procesului de inventariere anuala;
- arhivarea documentelor.

Cerinte

- studii superioare absolvite (profil economic, preferabil in domeniul contabil);
- experienta de lucru in domeniul contabilitatii si al fiscalitatii;
- bune cunostinte de operare PC: (Microsoft Office ? Excel, programe de contabilitate);
- bune cunostinte de limba engleza (usurinta in folosirea terminologiei specifice);
- persoana responsabila, cu spirit de echipa, gandire analitica si atentie la detalii.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial motivant, tichete de masa.