Click aici »

Sef service camioane

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Baia-Mare Baia-Mare
Domeniile ofertei
Reparatii/Service
Data introducerii
25-10-2016
Data actualizare
25-10-2016

Descrierea postului

Obiectivul general al postului este de a organiza activitatea de intretinere si reparatii care se efectueaza in atelierul propriu
- programarea directa sau telefonica a clientilor
- intelegerea si centralizarea nevoilor clientului
- pregatirea/deschiderea in avans a comenzilor de reparatie in urma programarii,
- preluarea masinii clientului si predarea masinii in urma reparatiei
- asigurarea necesarului de piese de schimb pentru efectuarea reparatiilor si a lucrarilor de intretinere
- impartirea pe mecanici a lucrarilor de reparatii din atelier
- raspunde de calitatea reparatiilor, revizii tehnice.

Cerinte

- experienta in revizii/ reparatii/ mentenanta
- cunostinte  de mecanica, hidraulica, electrica, electronica
- studii superioare - in domeniu autovehiculelor rutiere constituie avantaj
- utilizarea in practica a cunostintelor profesionale
- abilitati de comunicare, colaborare si coordonare echipa
- cunostinte de operare calculator privind soft-uri de specialitate (piese de schimb, cataloage electronice, precum si de specialitate)
- cunostinte limba straina constituie un avantaj (engleza)