Click aici »

Sef laborator statie de betoane

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Constanta, Iasi Constanta Iasi
Domeniile ofertei
Inginerie, Industrie, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
26-10-2011
Data actualizare
26-10-2011

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 3 ani experienta in unul din domeniile: Constructii/Imobiliare, Industrie, Inginerie

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Aplic? programele de calitate ale companiei prin determin?rile ?i studiile conduse la nivelul Laboratorului .

SARCINI SI RESPONSABILITATI

Verific? respectarea Planului de Control pentru activitatea laboratorului de sta?ie betoane
ntocme?te corec?iile de umiditate ?i granulozitate agregate la re?etele de preparare betoane
Intocmeste retete de betoane, cu monitorizarea permanenta a raportului cost materii prime/performante beton
Execut? ncerc?rile distructive la presa, la profilele de incercari pentru care este autorizat laboratorul;
Intocmeste Rapoarte pentru probe preliminare mortare si betoane
Respecta Procedurile Tehnice de Executie pentru determinarile pe care le efectueaza
ntocme?te Registrele pentru ncerc?ri, le completeaz? la zi ?i le arhiveaz? corespunz?tor
ntocme?te Interpret?rile statistice trimestriale (sau lunare)
Recep?ioneaz? ?i verific? probele transmise pentru ncercare de c?tre clien?ii interni sau externi, verific? Borderourile sau documentele de transmitere ale acestora
ntocme?te Buletine ?i/sau Rapoarte de ncerc?ri pentru determin?rile pe care le execut?
Transmite Nomenclatoarele sau retetele de betoane emise la sta?ia de betoane, serviciul desfacere ?i contabilitate
Verific? ?i nregistreaz? efectuarea Verific?rilor Metrologice S?pt?mnale la sistemele de dozare ale sta?iei de betoane
Verifica respectarea retetelor de fabricatie la statia de betoane
Contrasemneaz? Procesele Verbale de Neconformitate ntocmite la sta?ie (aprovizionare, stocare, livrare)
Pentru aparatura din dotare care necesit? verific?ri metrologice
Intocmeste Fi?ele de eviden?? control metrologic ?i urm?re?te respectarea termenelor impuse de normele na?ionale
Asigura asistenta tehnica pentru serviciul comercial al statiei de betoane
Asigur? rela?ia cu clien?ii externi pe ?antiere pentru betoanele livrate
Centralizeaz? necesarul de materiale consumabile din laborator.

Cerinte

Cerinte:
Educatie:
Minim tehnician, studiile superioare de specialiate reprezinta un avantaj

Experienta relevanta:
Minim 3 ani in activitate de profil

Cunostinte si abilitati:
Metode si procedee de laborator
Cunostinte solide despre agregate, ciment ?i betoane, inclusiv domeniile de
utilizare a acestora
Cunostinte specifice n domeniul asigurarii controlului calit??ii (teste,
ncerc?ri, analize)
Bune abilitati de comunicare
Operare PC (Word, Excel)
Cunoasterea limbii engleze nivel mediu constituie un avantaj.