Click aici »

Sef formatie/ sef echipa Iasi

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Bacau, Botosani, Iasi, Piatra Neamt, Suceava Bacau Botosani Iasi Piatra Neamt Suceava
Domeniile ofertei
Inginerie, Industrie
Data introducerii
06-10-2011
Data actualizare
06-12-2011

Descrierea postului

? Conduce si coordoneaza activitatea operatorilor din liniile de productie in vederea executarii in bune conditii a obiectivelor stabilite pentru realizarea programului de productie si ia masurile necesare pentru prevenirea incidentelor care pot aparea pe fluxul de fabricatie
? Organizeaza si coordoneaza activitatea de productie pentru formatia de lucru in vederea realizarii planului de productie lunar stabilit, urmarind aplicarea normelor de PM, PSI si a celor privind protectia mediului inconjurator
? Intocmeste rapoartele lunare de munca si aprecieri asupra personalului din subordine
? Intocmeste si preda pana la data de 01 ale lunii urmatoare pontajele (cartela) personalului din subordine la biroul salarizare
? Supravegheaza executarea operatiilor tehnice pe intreg timpul desfasurarii lucrarilor;
? Ia masuri de utilizare eficienta a timpului de lucru maxim disponibil ca productivitatea fiecaruia sa fie maxima
? Face programarea concediului de odihna pe anul in curs in functie de necesitatile formatiei si initatii dar corelate cu interesele personalului
? Propune sanctiuni, premieri sau acordarea de stimulente personalului din subordine
? Instruieste organizat personalul din subordine cu documentele sistemului calitatii
? Participa la implementarea si imbunatatirea continua a sistemului calitatii

Cerinte

? Studii superioare tehnice de specialitate (Mecanica, Electrotehnica)
? Minim 3 ani experenta profesionala.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se discuta la interviu.