Click aici »

Sef echipa atelier

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Productie
Data introducerii
29-04-2009
Data actualizare
29-04-2009

Descrierea postului

Planifica operatiile si coordoneaza echipa din subordine in vederea realizarii planului de productie in conformitate cu specificatiile tehnice, cu respectarea termenelor limita si a prescriptiilor de calitate.
Utilizeaza eficient si eficace resursele umane si materialele avute la dispozitie
Urmareste calitatea produselor in conformitate cu cerintele din dosarul tehnic. Ia masuri de imbunatatire a nivelului calitativ al pieselor
Urmareste nivelul rebuturilor, ia masuri pentru reducerea nivelului de rebuturi
Colaboreaza cu departamentele intretinere si matriterie in vederea asigurarii unei functionari cit mai bune a masinilor si utilajelor
Instruieste si evalueaza personalul din subordine

Cerinte

Experienta in conducerea unei echipe de productie, capacitatea de a coordona si motiva o echipa mai mare de 15 persoane
Experienta pe o pozitie similara - minim 3 ani
Profil mecanic,electric, specializat in masini de injectat mase plastice
Indemanatic, experimentat dpdv tehnic si profesional
Cunostinte de operare PC (Word, Excel)
Cunoastinte de limba engleza sau franceza
Foarte bune abilitati organizatorice
Deschis la nou, spirit de initiativa in rezolvarea problemelor aparute
Persoana serioasa, loiala si comunicativa

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv
Conditii de munca si microclimat excelente
Program de lucru in trei schimburi