Click aici »

Sef departament analiza-suport ERP

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
IT Software, IT Hardware, Finante/Contabilitate
Data introducerii
27-07-2011
Data actualizare
27-07-2011

Descrierea postului

? Organizarea, executia si controlul activitatilor de suport-mentenanta si concepere a aplicatiilor integrate de tip ERP;
? Determinarea nevoilor specifice ale clientilor, customizarea solutiilor si implementarea acestora
? Alcatuirea echipelor de proiect in functie de nevoile specifice ale clientului;
? Coordonarea echipei;
? Optimizarea solutiilor existente;
? Intretinerea sistemului clientilor si oferirea de suport post-implementare
? Urmarirea modificarilor legislative
? Participarea cu solutii la stabilirea specificatiilor economice si de business logic aferente unui viitor sistem
? Stabilirea specificatiilor economice ale proiectelor de implementat.

Cerinte

Experienta/background:

? Studii superioare economice sau tehnice (IT);
? Experienta de lucru de cel putin 2 ani ca si:
- Programator, dar cu bune cunostinte in domeniul economic
sau
- Economist, dar cu cunostinte bune in domeniul IT
? Experienta in domeniul dezvoltarii si/sau implementarii de ERP-uri constituie un mare avantaj.

Cunostinte:

? Cunostinte vaste de contabilitate (inchideri de TVA, venituri si cheltuieli, declaratii fata de organele abilitate, salarizare ? familiar cu orice situatie de raportare financiar-contabila)
? Cunostinte de operare in limbaj SQL cu baze de date (PostgreSQL, Microsoft SQL sau Oracle)
? Abilitati tehnice si pasiune pentru domeniul IT
? Cunoasterea limbii engleze nivel mediu;
? Cunostinte bune in utilizarea Office (Word, Excel)

Soft skills:

? Organizare, atentie la detalii, capacitate de concentrare in conditii de stres si de a munci sub presiune, responsabilitate, atitudine proactiva
? Persoana atrasa de situatii problematice si provocari, motivata pentru activitati dinamice.
? Abilitati bune de comunicare si coordonare

Alte cerinte:
? Disponibilitate pentru deplasari in tara
? Permis de conducere categ. B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Mediu de lucru tanar
- Pachet salarial atractiv
- Loc de munca dinamic care ofera posibilitati de dezvoltare profesionala si personala.