Click aici »

Sef de santier si project manager constructii

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Inginerie, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
10-03-2016
Data actualizare
10-03-2016

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Facultate (terminata)
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Franceza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Pentru postul de Sef de Santier, candidatul trebuie sa mai fi condus sau sa fi participat la lucrari de constructii pe santiere. Experienta anterioara pe sectorul fatadelor nu este neaparat obligatorie. Seful de santier va primi in subordine o echipa de 4-15 muncitori specializati in domeniu pe care va trebui sa ii coordoneze.

Alte activitati curente ale sale vor fi: buna comunicare cu Managerul proiectului, participare la sedintele companiei si la unele sedinte cu clientii, comunicarea cu departamentul de proiectare Alu Design pentru implementarea/ clarificarea/ detalierea/ modificarea solutiilor tehnice din proiect, intocmire raport saptamanal de progres, intocmire pontaje muncitori, coorodnarea si supravegherea procesului de montaj in santier, intocmiri de minute si diverse rapoarte, delegarea sarcinilor, implicare alaturi de ceilalti membri ai echipei in planificarea si asigurarea santierului cu personal, materiale, utilaje, echipamente; implicarea in procedurile de SSM, verificarea calitatii lucrarilor, identificarea problemelor si solutionarea acestora cu ajutorul echipei, coordonarea si verificarea subcontractantilor s.a.

Pentru postul de Project Manager, candidatul trebuie sa prezinte experienta anterioara sau sa mai fi participat in proiecte anterioare in echipe de project management.

Bune abilitati de comunicare si negociere. Atributiile principale vor fi: participarea la sedintele Alu Design si la cele cu clientii si ceilalti factori implicati in proiect, formarea si mentinerea de bune relatii cu toti colaboratorii. Impreuna cu echipa intocmeste bugetele pe proiect, graficele de realizare, necesarul de personal, echipamente, analizeaza ofertele colaboratorilor si subcontractantilor, stabileste echipa de proiect, verifica rezultatele, analizeaza solutii tehnice impreuna cu departamentul proiectare, planifica si coordoneaza toate departamentele Alu Design implicate in proiectul respectiv. Se asigura ca proiectul se incadreaza permanent in buget, grafic si conditiile de calitate ce se impun s.a.

Cerinte

PROFIL CANDIDAT:

- absolvent al Universitatii Tehnice de Constructii sau al Universitatii Politehnice
- experienta in domeniu de aproximativ 2-4 ani
- cunostinte bune de aplicatii Office (Word, Excel), Autocad, MS Project - reprezinta un avantaj
- cunostinte despre piata constructiilor in termeni de tendinte, solutii, materiale, preturi etc
- limba franceza mediu/ avansat
- limba engleza mediu/ avansat
- disponibilitate pentru deplasare/ detasare in cadrul proiectelor internationale desfasurate in Franta
- se doreste o persoana serioasa, organizata, riguroasa, responsabila si capabila de a lucra intr-o echipa tanara, dinamica si flexibila;
-  capacitatea de a-i motiva pe ceilalti
- orientarea spre rezultate
- abilitati de comunicare si abilitati in depasirea si aplanarea situatiilor conflictuale

Oferta (bonusuri, beneficii)

BENEFICII:

Pentru ambele posturi (Sef de Santier si Project Manager) exista posibilitatea avansarii in cadrul echipei, a implicarii pe mai multe proiecte, a primirii de bonsuri pe rezultate, a avansarii intr-o functie de leader pe mai multe proiecte sau pe o regiune de interes a companiei.
Mediu de lucru profesionist ?i dinamic, bazat pe respect, flexibilitate si recunoastere a meritelor.
Datorita previziunilor pozitive in domeniu, compania urmareste o colaborare pe termen lung.