Sef de laborator (grad stiintific, minim CS III) in cadrul Lab. de cercetari culturi vegetale

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Agricultura/Silvicultura
Data introducerii
27-11-2008
Data actualizare
15-07-2016

Descrierea postului

Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Cartof si Sfecla de Zahar (INCDCSZ) Brasov, organizeaza concurs, in conformitate cu Legea 319/2003 cu modificarile ulterioare, pentru ocuparea a 3 posturi de Asistent cercetare debutanti.

Dosarul de inscriere la concurs se depune la sediul Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Cartof si Sfecla de Zahar (INCDCSZ) Brasov , strada Fundaturii nr. 2, Brasov, birou Resurse Umane, si trebuie sa contina in mod obligatoriu documentele:

a) CURRICULUM VITAE;
b) Cerere de inscriere (pusa la dispozitie de catre Serviciul Resurse Umane);
c) Actul de identitate - copia xerox;
d) Diploma de studii superioare de specialitate si ale altor acte care atesta efectuarea unor specializari
- copie xerox;

Salarizarea se va face conform CCM la nivel de institut care corespunde cu prevederile CCM la nivel national.

Durata contractului nedeterminata, norma intreaga (8 ore/zi). Studi superioare de lunga durata Specializarea: Agricultura, Inginerie Chimica, biotehnoogie.

Cerinte

Limba engleza, operare PC. Absolvent de studii superioare corespunzator postului de activitate al institutului, cu media de absolvire minima 8.00,
- Locul de munca este in cadrul institutului, in jud. Brasov.