Click aici »

Secretara

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Secretariat/Administrativ
Data introducerii
28-10-2008
Data actualizare
28-10-2008

Descrierea postului

- Traduce acte, corespondenta, material documentar;
- Primeste vizitatorii (colaboratorii, partenerii de afaceri) etc;
- Organizeaza desfasurarea in bune conditii a contactului cu vizitatorii
- Obtine oferte de pret si se ocupa de indosarierea acestora
- Organizeaza baza cu datele personale ale partenerilor
- Intocmeste corespondenta comerciala cu partenerii
- Primirea documentelor pe fax si distribuirea lor catre departamentele la care se refera respectivul document
- Asigura comunicarea interdepartamentala
- Multiplica materiale
- Asigura necesarul de etichete pentru produsele care urmeaza a fi livrate
- Selecteaza, difuzeaza si claseaza documentatie
- Stabileste necesarul de consumabile pentru personalul firmei;
- Comanda consumabilele necesare.
- Achizitionarea si intretinerea echipamentelor de birou

Cerinte

- studii superioare;
- cunoasterea la nivel avansat a limbii engleze este obligatorie, cunostinte bune operare PC(Microsoft Office, Corel Draw, etc.)
- caracteristici si abilitati : sociabila, spirit de observatie, atentie distributiva, comunicativa, foarte ordonata
- experienta pe un post similar: minim 1-2 ani