Click aici »

Secretara centru limbi straine

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Secretariat/Administrativ
Data introducerii
24-06-2009
Data actualizare
24-06-2009

Descrierea postului

Angajam secretara care sa reprezinte centrul nostru in raport cu clientii (cursantii) si parintii acestora.

Program: fie 12 ore cu 24 libere, fie in intervalele orare 8,30-14,30 (prima tura) sau 14,00-20,00 (a doua tura).

Sarcini:
- Primirea vizitatorilor si anuntarea persoanelor de contact din societate
- Preluarea si directionarea apelurilor telefonice
- Preluarea si inregistrarea, indosarierea si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati
- Realizarea zilnica a evidentei contabile primare (registrul de casa, de plati si incasari)
- Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail
- Efectuarea formalitatilor de inscriere a cursantilor noi dupa sustinerea testului de plasare
- Incasarea taxelor de curs, emiterea de bonuri fiscale si facturi
- Tinerea evidentei cursantilor restantieri la plata taxei de curs si contactarea acestora
- Realizarea raportului de inchidere zilnica si lunara a casei de marcat
- Completeaza si actualizeaza registrul de evidenta a cursantilor
- Asigurarea fotocopierii materialelor necesare desfasurarii cursurilor
- Implicarea in activitatea de promovare a cursurilor de an scolar si de vara

Cerinte

- prezenta placuta
- varsta: 20-30 ani
- studii liceale/superioare FINALIZATE
- cunostinte PC (pachet Office, Internet, e-mail)
- cunostinte de limba engleza
- cunostintele de contabilitate primare prezinta un avantaj
- rezistenta la stres
- capabila sa gestioneze in acelasi timp mai multe sarcini
- aptitudini de comunicare si de organizare a timpului
- personalitate energica, gandire pozitiva
- constiinciozitate, loialitate, punctualitate
- amabilitate

Pentru a aplica la acest post, va rugam sa ne trimiteti CV-ul dvs insotit de o scrisoare de intentie in limba romana catre Shakespeare School pe adresa: office@shakespeare-school.ro .

Oferta (bonusuri, beneficii)

- posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tanar si dinamic
- mediu de lucru placut
- posibilitatea de a relationa cu oamenii
- prime si bonusuri in functie de performante