Click aici »

Secretar de redactie

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Media/Cultura/Publicatii
Data introducerii
11-05-2011
Data actualizare
19-01-2018

Descrierea postului

Descrierea postului:

- deruleaza si administreaza activitatile legate de departamentul redactional
- verifica, inregistreaza si arhiveaza documentele departamentelor publicatiei (redactional si comercial)
- gestioneaza si completeaza continuu baza de date
- asigura coordonarea activitatii cu departamentele implicate in editarea publicatiei
- urmareste etapele elaborarii materialelor si respectarea termenelor de predare stabilite impreuna cu departamentul de productie
- asigura mentinerea unui standard ridicat cu privire la continutul si prezentarea materialelor redactate
- acorda asistenta si informatii clientilor publicatiei in masura competentei.

Cerinte

- absolvent franceza-engleza
- experienta editoriala carte
- spirit organizatoric
- dinamism.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Trimite CV