Click aici »

Sales Support Officer

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Constanta Constanta
Domeniile ofertei
Marketing
Data introducerii
28-02-2018
Data actualizare
28-02-2018

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 2 intrebari.

Descrierea postului

Candidatul ideal:
Te invitam sa ni te alaturi daca ai o atitudine pozitiva, un spirit analitic, comunicativ iar procesele de back-office ti se par interesante.
Daca esti familiarizat cu mediul on-line si ai o pasiune pentru noile tehnologii de marketing - atunci noi iti propunem pozitia de Sales Support Officer.
Ne dorim sa te integrezi perfect de aceea speram sa te regasesti in descrierea de mai jos.

Activitatea ta zilnica va implica:
- Asigurarea de suport administrativ Sales Managerului in tot ceea ce implica realizarea de oferte, precum si a documentatiei premergatoare intalnirilor si prezentarilor specifice domeniului Direct Marketing;
- Mentinerea relatiei/corespondentei dintre clienti si Sales Manager;
- Monitorizarea, evaluarea si actualizarea bazei existente de clienti;
- Promovarea serviciilor companiei in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale acesteia;
- Implicarea activa in planificarea si implementarea strategiei de vanzari a companiei.

Cerinte

- Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
- Limba Engleza scris si vorbit - nivel avansat;
- Cunoasterea unei alte limbi straine reprezinta un avantaj (ex.: Franceza, Germana, Italiana, Spaniola);
- Minim 1 an experienta in munca;
- Minim 6 luni experienta in sales support/customer service/back-office constitue un avantaj;
- Varsta: intre 18 si 45 de ani;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Oportunitatea de a-ti valorifica abiltatile intr-un mediu de lucru dinamic si profesionist;
- Dobandirea unei experiente profesionale inedite in domeniul Direct Marketing;
- Pachet salarial motivant;
- Program de lucru de 8 ore/zi, 40 ore/saptamana;
- Decontarea transportului.