Click aici »

Sales Manager

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Ploiesti Ploiesti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
30-04-2014
Data actualizare
30-04-2014

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 3 ani experienta in domeniul Vanzari
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

-Prospectarea pietei
-Cresterea vanzarilor si dezvoltarea la nivel national a companiei prin promovarea sorturilor companiei catre potentialii clienti: natural, concasat etc.
-Transmiterea ofertelor actualizate catre clientii alocati si nealocati
-Oferirea catre client a unor servicii de consultanta in ceea ce priveste achizitionarea produselor companiei propunandu-i acestuia cele mai bune solutii
-Identificarea si atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii, precum si gestionarea acestora
-Efectueaza vizite la clienti sau santiere daca este necesar
-Urmareste sa isi realizeze targetul de vanzari
- Permanenta actualizare a informatiilor despre piata si concurenta
-Defineste si implementeaza planul de vanzari
-Negociaza si urmareste derularea contractelor

Cerinte

-Studii superioare finalizate
-Experienta minim 3 ani pe o pozitie de management similara
-Cunoasterea pietei
-Excelente abilitati de negociere, comunicare si relationare
-Capacitate de organizare si planificare
-Flexibilitate
-Initiativa
-Persoana orientata spre rezultate
-Permis de conducere prezinta un avantaj

Oferta (bonusuri, beneficii)

-Pachet salarial
-Telefon
-Oportunitatea de dezvoltare
-Serviciu stabil