Click aici »

Sales Manager

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
28-04-2011
Data actualizare
28-04-2011
Confidential
expirat

Descrierea postului

- Analizeaz? ?i prospecteaz? n permanenta pia??, pentru identificarea de noi clien?i.
- Contacteaz? clien?ii din baza de date alocat? ?i promoveaz? produsele companiei.
- Dezvolt? ?i gestioneaz? eficient portofoliul de clien?i.
- Urm?re?te ?i ndepline?te planul de vnz?ri ?i ncas?ri.
- Asigur? rezolvarea rapid? a diferitelor solicit?ri de ofert? sau comenzi.
- Men?ine un nivel ridicat al satisfac?iei clien?ilor.
- Actualizeaz? ?i mbun?t??e?te periodic baza de date cu clien?ii companiei.
- Prezint? superiorului ierarhic rapoarte de activitate zilnic? (nr. clien?i contacta?i, telefoane/faxuri sau e-mailuri trimise).
- Raporteaz? superiorului ierarhic modul n care au fost solu?ionate solicit?rile primite de la clien?ii companiei.

Cerinte

- Studii superioare finalizate.
- Experien?? ?i disponibilitate pentru vnz?ri business to business.
- Capacitate de organizare ?i ncadrare n termene limit?.
- Excelente abilit??i de comunicare ?i atitudine orientat? spre client.
- Excelente abilit??i de organizare ?i planificare a activit??ilor.
- Excelente abilit??i de negociere ?i vnzare.
- Cuno?tin?e de operare MS Office, internet ?i e-mail.
- Spirit de echip?, dar ?i capacitate de organizare individual? a activit??ii.
- Disponibilitate pentru deplas?ri n teritoriu.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Candida?ii selecta?i vor fi invita?i n etapele ulterioare (interviu, testare).