Click aici »

Rezervisti, militari pentru Academia Civica

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Resurse umane, Protectie/Paza, Non-profit/Voluntariat
Data introducerii
02-04-2011
Data actualizare
03-12-2011

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 5 intrebari.

Descrierea postului

Va informam ca s-a deschis Academia civica de educatie si instruire pentru situatii de urgenta - Bucuresti.

Acest proiect, in cooperare cu Primaria sectorului 2 Bucuresti, are ca obiectiv prestarea de activitati in domeniul situatiilor de urgenta, (conform Statutului personalului voluntar din serviciile de urgenta voluntare)

Functiile de conducere din Organigrama de functii si Organigrama de relatii vor fi incadrate cu militari in rezerva la nivel de sector astfel:

- Comandant: 1 militar in rezeva pentru fiecare sector;
- Loctiitor: 1 militar in rezeva pentru fiecare sector;
- Sef de stat major: 1 militar in rezeva pentru fiecare sector;
- Seful Detasamentului civic voluntari deblocare-salvare (DCV);
- Ofiter de legatura al sectorului: 1 militar in rezeva pentru fiecare sector,
-Personal de executie pentru detasamentele de interventie, conform organigramei.
Lista completa (grad, nume si prenume, adresa de mail si numarul de telefon) va fi trimisa Sefului de Departament, care va face si prezenta la viitoarea convocare.
Va rugam sa participati si Dvs, (membru ASCOL simpatizant) pentru a ocupa o functie in cadrul organigramei.
Locul de desfasurare si data convocarii o veti primi ulterior.

Avem rugamintea sa ne comunicati disponibilitatea prin e-mail ascolclub@gmail.com
Va rugam sa urmariti zilnic ofertele noastre prezentate pe site-ul www.ascol.weebly.com sau http://www.ascol.bizoo.ro/vanzare pentru a beneficia de potentialele locuri de munca.

Cu deosebit respect,
Presedinte ASCOL

Relatii:
0728.839.400; 0754.040.962

Cerinte

- rezervisti, disponibilizati;
- personal militar civil in rezerva;
- specialisti militari cu experienta in solutionarea situatiilor de urgenta (calamitati naturale, incendii, cutremure, inundatii, lucrari in economia nationala).

Oferta (bonusuri, beneficii)

Candidatii inregistrati (au trimis CV-ul, au raspuns la Minichestionar) au prioritate la angajare.

MINI-CHESTIONAR ASCOL

1. Doriti sa deveniti membru ASCOL ? R; DA sau NU

2. Folositi zilnic internetul ?R; DA sau NU

3. Puteti desfasura la domiciliu specialitatea pe care o detineti ?R; DA sau NU

4.Considerati ca este in interesul national si pentru progresul Romaniei:
a- sa exercitati votul pentru aceleasi partide politice predominant corupte?
b- sa ramaneti apolitic?
c -sa optati pentru un partid nou de orientare proaspata, eficienta, Ex.UNPR? (Uniunea Nationala pentru
Progresul Romaniei)
R: a sau b sau c

5. Ati trimis Cv-ul pe adresa ascolclub@gmail.com?R; DA sau NU