Click aici »

Responsabil Zonal Vanzari Utilaje - UTILBEN

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
05-03-2014
Data actualizare
05-03-2014

Descrierea postului

Vanzarea de utilaje, reprezinta activitatea principala a companiei nostre.
Acest job implica abilitati bune de comunicare, cunostinte tehnice, disponibilitatea la deplasari, o buna intelegere a utilajelor si a accesoriilor. Daca esti o persoana pasionata de vanzari, ambitioasa si stii ca poti mai mult, daca esti entuziast, flexibil, om de echipa si iti doresti sa lucrezi intr-um mediu tanar si antrenant, atunci acesta este jobul perfect pentru tine.

Cerinte

? Studii superioare (avantaj profil tehnic)
? Experienta in vanzari minim 3 ani
? Abilitati bune de comunicare prin telefon
? Permis de conducere categoria B
? Cuno?tin?e avansate de operare PC
? Limbi Straine: Engleza bine
? Atitudine pozitiv?, prezen?? placut?,
? Persoana flexibila, usor invatabila deschisa la schimbare ?i la nou.
? Disponibilitate pentru deplasari frecvente;
? Persoana proactiva orientata spre rezultate, spirit de observa?ie, dinamism
? Consecven??, ambi?ie si putere de munc?
? Abiliti de organizare si management
? Abilitati de comunicare si negociere;
? Capacitate decizionala, gandire strategica
? Capacitatea de a stabili usor rela?ii interpersonale
? Bun? cunoa?tere a mediului concuren?ial de afaceri, gāndire comercial?

CERINTE OPTIONALE - Reprezinta un avantaj:

? Studii superioare profil tehnic
? Pasinat de utilaje si tehnologie
? Experienta de vanzari in domeniul utilajelor sau pieselor
? Experienta de vanzare prin licitatii publice
? Conostinte despre procedura de achizitii prin Fonduri Europene
? Limbi straine Germana sau Franceza reprezinta un avantaj

RESPONSABILITATI

? Intocmeste oferte tehnice si financiare clientilor
? Prospecteaza pia?a si identifica noi potentiali clien?i
? Urmareste si finalizeaza ofertele catre clienti;
? Ofera clientilor companiei servicii de consultanta in ceea ce priveste achizitionarea de utilaje
? Participa activ la negocierea conditiilor contractuale cu clientii
? Ofera clientilor suport in obtinerea de credite sau leasinguri pentru utilajele achizitionate
? Raspunde de indeplinirea in bune conditii si la termen a comenzilor preluate;
? Respecta imaginea si politica companiei in relatia cu clientii.
? Partipa la predarea primirea si punerea in functiune a utilajelor vandute
? Dezvolta continuu portofoliul de clienti;
? Mentine bune relatii cu clientii deja existenti;
? Participarea la licitatii
? C?utarea unor oportunit??i suplimentare pentru extinderea companiei
? Culegerea informa?iilor legate de clien?i si de concuren??.
? Intocmeste rapoarte specifice activitatii de vanzare;
? Participarea la traininguri specifice pentru domeniul de activitate
? Participarea la expozitii, nationale si internatiolale de utilaje

Oferta (bonusuri, beneficii)

? Program flexibil, independenta in organizarea muncii
? Atmosfer? placut? de lucru intr-o echipa tan?r?, dinamic? si ambi?ioas?, in plina expansiune
? Sansa de a devenii expert in utilaje, lucrand pentru principalul imporator de utilaje second hand din Romania
? Oportunitatea de te dezvolta personal prin traininguri de specialitate si seminarii
? Salariu atractiv ?i bonusuri foarte bune pe masura vanzarilor realizate.
? Comision din vanzarile realizate
? Bonusuri periodice in functie de indeplinirea anumitor planuri (target-uri);
? Laptop
? Masina de servici
? Smartphone
? Calatotorii in diferite tari, pentru expozitii, inspectii de utilaje etc
? Alte beneficii care se pot personaliza in functie de rezultate