Click aici »

Responsabil vanzari (maghiara)

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
06-07-2017
Data actualizare
25-11-2020

Descrierea postului

Cautam coleg(a) Responsabil Vanzari.

Reprezinta avantaje:
- Experienta profesionala si studiile in domeniul frigotehnic si in sistemele de climatizare.                                                                     - Cunoasterea limbii engleze.

Responsabilitati:
- Gestioneaza portofoliul de clienti existenti si dezvoltarea continua al acestuia;
- Invata/cunoaste foarte bine portofoliul de produse;
- Monitorizeaza informatiile referitoare la evolutia pietei de desfacere a produselor frigorifice si de climatizare;
- Promoveaza produsele din portofoliu in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- Intocmeste oferte de pret catre clientii companiei precum si comenzile de livrare;
- Colaboreaza activ cu celelalte departamente ale companiei in vederea realizarii targetelor de vanzari;
- Realizeaza raportari periodice;
- Participa la inventarierea bunurilor din gestiune.

Cerinte

- Studii medii sau superioare in domeniul economic si/sau tehnic;
- Aptitudini si disponibilitate pentru vanzari;
- Bune aptitudini organizatorice, de comunicare si negociere;
- Persoana prezentabila, dinamica si tenace;
- Spirit antreprenorial si de echipa;
- Bune cunostinte de MS Office: Excel, Word, PowerPoint, Outlook;
- Cunoasterea limbii maghiare la nivel avansat (criteriu eliminatoriu), pe langa utilizarea fluenta a limbii romane;
- Permis de conducere categoria B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Un loc de munca sigur, intr-o companie multinationala si intr-un colectiv tanar si profesionist;
- Salariu atractiv, in functie de calificari, experienta si rezultatele obtinute;
- Masina de serviciu si alte echipamente necesare pentru buna desfasurare a activitatilor intreprinse.

Asteptam sa va cunoastem!

Trimite CV