Click aici »

Responsabil Protectia Muncii si PSI

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Lugoj Lugoj
Domeniile ofertei
Resurse umane
Data introducerii
09-09-2008
Data actualizare
09-09-2008

Descrierea postului

- Elaboreaza si actualizeaza planul de securitate si sanatate in munca
- Intocmeste dosarul cu documentele cerute de legislatia in vigoare referitoare la sanatatea, securitatea si protectia muncii si la Prevenirea si Stingerea Incendiilor (P.S.I.)
- Reprezinta societatea in relatiile cu organele de control si autoritatile locale si nationale in domeniu
- Indruma din punct de vedere metodologic activitatea de protectia muncii din companie
- Urmareste modul in care se efectueaza instructajele la locul de munca si asigura instructajul introductiv general de securitate si sanatate a muncii precum si stingere incendii
- Organizeaza si raspunde de examinarea periodica pe linie de protectia muncii a personalului din firma
- Participa la cercetarea accidentelor de munca
- Asigura propaganda vizuala specifica normelor de protectia muncii (informarea angajatilor despre masurile de SSM-SU ? Sanatate, Securitate in Munca - Situatii de Urgenta - si de PSI).
- Coordoneaza proiectele si activitatile care privesc sanatatea si securitatea in munca, P.S.I. si protectia mediului, atat pentru sediul central, cat si pentru toate punctele de lucru
- Asigura conformitatea cu reglementarile legale in vigoare privind protectia muncii, P.S.I. si protectia mediului de catre toti angajatii
- Intocmeste documentatiile necesare si asigura la timp obtinerea, reavizarea si reinnoirea avizelor, acordurilor si autorizatiilor
- Colaboreaza cu institutiile abilitate din domeniul protectiei muncii, P.S.I. si protectiei mediului

Cerinte

- Atestat in domeniul Protectiei Muncii / P.S.I.
- Experienta de minim 1 an in domeniul Protectiei Muncii
- Buna cunoastere a legislatiei romane aplicabile in domeniu
- Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel)
- Bune cunostinte de limba engleza
- Permis de conducere, categoria B