Click aici »

Responsabil flota auto - Sofer

Nivel cariera
Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Constanta Constanta
Domeniile ofertei
Reparatii/Service, Inginerie, Achizitii/Logistica
Data introducerii
14-12-2015
Data actualizare
29-01-2016

Descrierea postului

Asigura mentenanta autovehiculelor de serviciu (revizii, reparatii, ITP-uri) si monitorizeaza in permanenta starea lor tehnica si aspectul vizual;
Evalueaza calitatea lucrarilor efectuate de catre terti (service auto, spalatorie, asiguratori, alti furnizori);
Asigura echiparea corespunzatoare a vehiculelor din flota auto ( acte necesare, dotari obligatorii, anvelope de sezon, substante si lichide, becuri, etc.);
Reprezinta compania in fata institutiilor abilitate ale statului, companii de asigurari si in fata unitatilor service in vederea gestionarii daunelor auto;
Se ocupa de inmatricularea/radierea autovehiculelor dupa caz;
Monitorizeaza termenele de valabilitate ale actelor necesare mentinerii autovehiculelor in circulatie (ITP, rovigneta, RCA, CASCO) si se ocupa de reinoirea acestora;
Gestioneaza cardurile de combustibil si monitorizeaza alimentarea cu carburant;
Monitorizarea deplasarilor autovehiculelor din flota si gestiunea foilor de parcurs;
Intocmeste de rapoarte si situatii la cererea managerului de departament;

Cerinte

Studii superioare absolvite;
Experienta de minim 3 ani pe un post cu atributii si responsabilitatisimilare;
Cunostinte operare PC: MS Office (Excel, Word) - nivel mediu;
Abilitati de utilizare a limbii engleze (scris, citit, vorbit) - nivel mediu;
Cunostinte tehnice medii despre reparatiile si intretinerea autoturismelor;
Abilitati excelente de comunicare (scris, verbal);
Permis conducere auto - categoria B, alte categorii reprezinta un avantaj
Bune abilitati de conducator auto si cunoscator al strazilor din Bucuresti;
Disponibiltate pentru program flexibil;