Click aici »

Responsabil coordonator -Aprovizionare-transport

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Iasi, Pascani Iasi Pascani
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica, Transport/Distributie
Data introducerii
31-03-2010
Data actualizare
31-03-2010

Descrierea postului

- Coordonare departament achizitii, aprovizionare; raspunzator cu achizitiile de materii prime, materiale, piese de schimb, materiale auxiliare si consumabile de pe piata interna; negociere contracte achizitii, lansarea si urmarirea comenzilor, pastrarea relatiilor cu furnizori existenti, contactarea, selectia si colaborarea cu noi potentiali furnizori; urmarirea fluxului de livrare a materialelor.

- Urmarirea si raportarea zilnica/saptaminala a stocurilor de materii prime si materiale din magazie
- Efectuarea operatiunilor si intocmirea documentatiilor necesare la vama pentru import de materii prime si materiale.
- Intocmirea planului de aprovizionare si a comenzilor in functie de planul de productie si stocurile existente
- Coordonare comisie de receptie, sesizarea neconformitatilor cantitative si/sau calitative, informarea furnizorilor si luarea masurilor corective ce se impun.
- Responsabil cu mercantizarea marfii in depozite.
- Urmarirea comportamentului materialelor aprovizionate in fluxul de productie.
- Organizarea de inventare si controale inopinate si periodice asupra stocurilor, verificarea corectitudinii documentelor de achizitie a marfurilor ; coordonarea si supravegherea intocmirii evidentei primare, verificarea receptiei marfurilor in depozite.
- Coordonarea masinilor necesare transportului marfii achizitionate, negocierea transportului, precum si evidenta facturilor de transport; rezolvarea tuturor problemelor legate de nereguli in transportul marfii.
- Coordonarea parcului auto propriu, tinerea evidentei in ceea ce priveste rute de transport, foi de parcus, I.T.P., R.C.A., certificatele de transport ; relatii cu RAR, Autoritatea Rutiera Romana, firme de asigurare
- Monitorizarea costurilor de transport pentru parcul auto propriu (combustibil, piese de schimb, consumabile); Efectuarea calculului estimativ al bugetului lunar, trimestrial, anual; Adunarea si centralizarea tuturor informatiilor necesare analizei de costuri si calitate specifice departamentului coordonat.
- Repartizare sarcini, coordonare si control personal subordonat
- Raportarea catre superior in ceea ce priveste nereguli constatate
- Relationeaza cu departamentele de productie din cadrul companiei.

Cerinte

?experienta de min. 5 ani in activitate aprovizionare-transport
?capacitate foarte buna de organizare, de respectare a termenelor limita
?persoana dinamica, activa, rezistenta la stres
?capacitate de sinteza si analiza, cu mare putere de concentrare in momente de maxima solicitare
?capacitate de reactie rapida in luarea deciziilor
?abilitati de comunicare si interactionare umana
?operare calculator
?Adaptabilitate si flexibilitate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

? Pachet salarial atractiv
? Bonuri de masa
? Posibilitate de dezvoltare profesionala
? Telefon de serviciu.