Click aici »

Responsabil aprovizionare

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Iasi Iasi
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica, Comert
Data introducerii
31-12-2009
Data actualizare
31-12-2009

Descrierea postului

Efectuarea comenzilor de marfuri la furnizori

- Negocierea conditiilor comerciale (in special a preturilor si termenelor de livrare) cu furnizorii

- Urmarirea confirmarilor de comanda si a livrarilor de la furnizori pana la intrarea marfurilor in depozitul companiei

- Centralizarea comenzilor de aprovizionare de la restaurantul Traian si hotelurile Grand Hotel Traian si Best Western Astoria

- Cercetarea pietei pentru a obtine cele mai bune oferte d.p.d.v. al raportului calitate/pret pentru bunurile ce fac obiectul investitiilor

Responsabilitati ale postului:

- Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu furnizorii

- Este responsabil pentru emiterea comenzilor catre furnizori (privind bunurile de investitii) si urmarirea lor pana la livrarea, receptia catre departamentul beneficiar
- Este responsabil de analiza stocurilor

Cerinte

Candidatul trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- minim 2 ani experienta in analiza stocurilor si prospectarea pietei.
- sa aiba calitati de negociator.
- sa fie o persoana ordonata, atenta la detalii.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariul pe masura performantei;
- mediu de lucru placut.