Click aici »

Reprezentant zonal vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
19-07-2016
Data actualizare
19-07-2016

Descrierea postului

- Cresterea numarului de clienti cantitativ si valoric;
- Prezinta, promoveaza si vinde portofoliul de produse in acord cu standardele si politicile comerciale ale societatii.
- Identifica in mod activ si materializeaza oportunitatile de dezvoltare in zona alocata
- Analizeaza cerintele potentialilor clienti
- Stabileste si mentine relatiile cu clientii prin vizitarea acestora
- Urmareste respectarea de catre clienti a conditiilor comerciale agreate
- Asigura consultanta si asistenta clientilor
- Preia comenzile clientilor si urmareste derularea livrarilor

Cerinte

- Studii superioare/medii;
- Experinta de lucru in vanzari de min. 2 ani pe o pozitie similara (constituie avantaj);
- Tanar/a dinamic cu abilitati de comunicare, negociere  si planificare a activitatilor - perseverenta in atingerea obiectivelor, orientare catre rezultate;
- Abilitati de vanzare si negociere- atitudine de vanzator, orientat spre client (identifica usor, intelege nevoile si dorintele clientilor);
- Abilitati de planificare;
- Competente de comunicare interpersonala;
- Spirit de initiativa;
- Atitudine pozitiva si spirit pro-activ;
- Flexibilitate si disponibilitate pentru o activitate preponderent in teren-deplasari;
- Receptivitate;
- Fluenta in vorbire si tinuta ingrijita;
- Capacitatea de adaptare si invatare continua;
- Pachet Office si Internet;
- Permis conducere cat. B;
- Utilizarea responsabila a logisticii aferente desfasurarii activitatii (autoturism de serviciu cu GPS, telefon);
- Constituie un avantaj cunoasterea unei limbi straine.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu fix + bonusuri din vanzari (dupa perioada de testare)
- Bonuri de masa, telefon, laptop
- Mediu de lucru profesionist
- Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si ambitioasa aflata intr-o continua expansiune