Click aici »

Reprezentant vanzari

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Iasi Iasi
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
29-01-2014
Data actualizare
31-03-2014

Descrierea postului

Ocupantul acestui post va avea ca principale responsabilitati promovarea produselor si solutiilor specifice EDUZONE in zona alocata, atingerea obiectivelor de vanzari si dezvoltarea pietei in
conformitate cu politica de vanzari a firmei.

- contactarea potentialilor clienti;
- crearea unui portofoliu propriu de clienti si administrarea lui;
- intocmirea de oferte si prezentari pentru clienti;
- consilierea si instruirea clientilor si utilizatorilor
- asigurarea de asistenta post-vanzare
- negocierea de contracte;
- urmarirea derularii contractelor;
- invatarea rapida a aspectelor tehnice specifice.
- elaborarea rapoartelor periodice de activitate.

Cerinte

- studii superioare finalizate;
- experienta de minim 2 ani in vanzari directe B2B;
- cunostinte tehnice in domeniul IT&C
- capacitate de a identifica necesitatile potentialilor clienti si de a construi solutia potrivita
- intelegerea globala a businessului potentialilor clienti;
- foarte bune abilitati de negociere in relatiile cu clienti persoane juridice
- foarte motivat de realizarea si depasirea obiectivelor trasate de companie
- caracter si maniere profesionale ireprosabile;
- caracter dinamic, perseverent, orientat spre rezultate;
- capacitate de planificare si organizare si capacitate de asumare a responsabilitatii;
- creativ, adaptabil, comunicativ, rezistent la stres;
- cunostinte temeinice in utilizarea calculatorului (word, excell, powerpoint, outlook, CRM)
- permis auto;
- disponibilitate deplasari si program prelungit;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- un job antrenant, cu posibilitatea acumularii de cunostinte noi;
- training de vanzari si produse
- atmosfera de lucru superioara, plan de cariera si evolutie personala deosebite
- salariu fix si bonusuri, in functie de performante
- notebook, telefon mobil, masina de servici Ón caz ca se fac deplasari