Click aici »

Reprezentant vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Botosani Botosani
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
27-04-2012
Data actualizare
13-03-2018
Confidential
expirat

Descrierea postului

Cerintele de baza ale postului:
? Absolvent de facultate profil tehnic / economic
? Experienta in vanzari utilaje constructii, utilaje agricole
? Cunostinte solide de operare calculator - Ms Office (word, excel, ppt)
? Limbi straine: engleza avansat
? Permis de conducere: categoria B
? Cultura generala la un nivel ridicat
? Nivel ridicat de cunostinte comerciale
? Specialist in Vanzari, Marketing, Comunicare Comerciala
? Cunostinte tehnice despre utilajele de constructii
? Cunostinte aprofundate despre piata utilajelor de constructii
? Disponibilitate pentru deplasari in tara, minim 50 % din timp

Cerinte

Obiectivele de baza ale postului:
? Vanzarea de utilaje constructii
? Realizarea cifrei de vanzare si a profitului din vanzari in zona alocata
? Gestionarea activitatii comerciale in zona alocata
? Gestionarea unui echilibru permanent al costurilor operationale

Abilitatile si competentele de baza ale postului:
? Specialist in managementul vanzarilor
? Capacitatea de a gestiona relatiile cu clientii
? Capacitatea de analiza si sinteza
? Capacitatea de a fi orientat catre client - limbaj si comportament asertiv
? Atitudine pozitiva si simt de raspundere
? Capacitatea de a lucra multi tasking si de a duce la bun sfarsit sarcinile primite
? Competente aprofundate in analiza datelor si luarea deciziilor strategice in domeniul vanzarilor
? Capacitatea de a planifica si organiza activitatile in conditii maxime de eficienta
? Punctualitate si seriozitate
? Rezistenta la stress
? Grad ridicat de automotivare / autodeterminare

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferim:
? Oportunitatea de a lucra intr-un colectiv tanar, dinamic si profesionist
? Componenta variabila / bonus in functie de realizarea indicatorilor de performanta
? Mediu de lucru corporatist
? Alte facilitati: masina, telefon, laptop, diurna pentru deplasari
? Posibilitate certa de evolutie