Click aici »

Reprezentant vanzari

Nivel cariera
Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
21-02-2020
Data actualizare
21-02-2020

Descrierea postului

Esti o persoana cu initiativa, perseverenta, doritoare de a invata lucruri noi si tratezi cu responsabilitate ceea ce faci in cadrul unei companii? Iti doresti sa te perfectionezi in ceea ce faci si iti place sa iti atingi obiectivele? Esti persuasiv si comunici bine cu clientii? Tinta ta in vanzari este clientul si crezi ca poti sa te organizezi si sa iti prioritizezi activitatile pentru dezvoltarea unor parteneriate excelente cu actualii sau potentiali clienti? Iti place sa cunosti oameni si locuri noi din zona de Vest a tarii (Crisana, Banat, Transilvania)?
Care vor fi activitatile tale?

Urmaresti realizarea /depasirea targetelor stabilite;
Dezvolti afacerea prin identificarea nevoilor si oportunitatilor specifice pietei
Gestionezi zona pe care o ai in subordine,
Efectuezi periodic vizite in vederea obtinerii feedback-ului;
Stabilesti relatii de dezvoltare cu noi parteneri, clienti etc.
Urmaresti permanent activitatea concurentei in zona acoperita;
Transmiti periodic raportari privind activitatea si concurenta din zona de acoperire catre management;
Propui planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii profitului in zona;
Oferi suport in ceea ce priveste comenzile si platile ulterioare ale clientilor;
Urmaresti incasarea contravalorii facturilor emise, conform termenelor stabilite in contract,
Optimizezi rezultatele obtinute, cu scopul de a crea loialitate fata de client si de a garanta vanzari viitoare;
Urmaresti cresterea cotei de piata, a volumului de vanzari si a cunoasterii in mod si timp real a pietei produselor din portofoliu din zona de care raspunzi;
Formezi si reactualizezi permanent baza de date.

Cerinte

Experienta de minim 3 ani pe o pozitie de reprezentant de vanzari (intru-un domeniu similar de activitate constituie avantaj).

Oferta (bonusuri, beneficii)

Care sunt beneficiile tale?

Salariu fix si comision motivant din vanzari acordat conform atingerii targetelor;
Tichete de masa care completeaza venitul lunar;
Masina, telefon, laptop de serviciu.
Dezvoltare personala, dezvoltarea/imbunatatirea abilitatilor in vanzari.
Ce trebuie sa faci tu
In cazul in care ti-am trezit interesul trimite CV-ul tau la adresa: cariere@imocon.ro sau suna la numarul 0722560546.