Click aici »

Reprezentant vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
1000 EUR
Oras(e)
Tecuci, Toate orasele Tecuci Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
22-03-2017
Data actualizare
22-03-2017

Descrierea postului

Descrierea postului:
* prospecteaza piata in zona alocata si identifica noii clienti;
* prezinta si promoveaza portofoliului de produse si servicii ale companiei;
* raspunde de indeplinirea bugetul lunar de vanzari (vanzari realizate clientilor din baza proprie a candidatului sau clientilor noi, gasiti de acesta )si a obiectivelor strategiei de vanzare;
* creeaza o baza de clienti noi;
* stabilileste intalniri cu potentiali clienti;
* Intocmeste oferte tehnice si economice;
* finalizeaza discutiile purtate prin incheiere de contracte si urmareste derularea lor;
* este responsabil pentru documentele incheiate personal, conform politicii firmei (contracte, documente contabile) ;
* este responsabil de incasarea la timp a facturilor pentru clientii contractati personal;
* intocmeste si transmite periodic rapoarte de activitate si propune solutii pentru dezvoltarea vanzarilor
* culege permanent informatii despre piata si competitori;
* raspunde de promovarea corespunzatorea a imaginii si produselor firmei;
* participa activ la intocmirea planurilor de vanzari si de marketing;

Cerinte

Cerinte:
Colegul pe care ni-l dorim ar trebui sa fie o persoana foarte sociabila,energica, cu un dezvoltat simt al comunicarii verbale si nonverbale, cu experimentate abilitati de empatie si persuasiune, bun cunoscator al relatiilor interumane.
Trebuie sa aiba:
obligatoriu experienta intr-o pozitie similara (vanzari) minim 2 ani;
absolvent studii medii / superioare;
carnet de conducere categoria B (minim 2 ani)
cunostinte operare PC (Word, Excel, navigare internet)
spirit de echipa
amabilitate, onestitate, bun-simt
capacitate de analiza, planificare organizare si finalizare a sarcinilor
responsabilitate pentru deciziile luate
orientare catre client si mai ales catre rezultate
capacitate de a pastra confidentialitatea informatiilor interne si de a respecta procedurile si regulile interne ale firmei;
cazier fara probleme
domiciliul stabil Barlad
disponibilitate program prelungit
posibilitate de a calatori in tara
seriozitate maxima

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta (bonusuri, beneficii):
Pachet salarial motivant negociabil (salariu fix + comision+ masina de serviciu+ telefon + laptop)
Posibilitatea de avansare;
Posibilitatea de a lucra intr-un mediu tanar si dinamic;

Numai candidatii selectati vor fi contactati telefonic in vederea organizarii unui interviu.