Click aici »

Reprezentant vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Bacau, Brasov, Cluj-Napoca, Sibiu, Timisoara Bacau Brasov Cluj-Napoca Sibiu Timisoara
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
09-11-2016
Data actualizare
09-11-2016

Descrierea postului

Cautam Reprezentanti vanzari, in vederea dezvoltarii la nivel national a echipei de vanzari pentru clientul nostru, companie de prestigiu care activeaza pe piata articolelor promotionale, cadouri business, programe de loialitate si servicii de personalizare

Responsabilitati:

-    realizeaza planul de vanzari;
-    prospecteaza permanent piata pentru identificarea de noi clienti si pentru cresterea cotei de piata a serviciilor si produselor companiei;
-    realizeaza prognoza rezultatelor de vanzari, cu frecventa saptamanala;
-    prezinta si promoveaza produsele si serviciile furnizate de companie clientilor din portofoliu;
-    ofera asistenta si asigura consultanta clientilor, atat inainte cat si post-vanzare;
-    acopera eficient zona alocata prin planificarea optima a activitatii si deplasarilor;
-    realizeaza rapoarte de activitate periodice solicitate de superiorul direct.

Cerinte

-    studii medii sau superioare;
-    experienta de minim 1 an in domeniul vanzarilor B2B;
-    atitudine pozitiva, personalitate optimista si motivata;
-    abilitati excelente de comunicare si ascultare;
-    orientare catre client;
-    orientare catre rezultate;
-    capacitate de organizare si planificare;
-    seriozitate si perseverenta in atingerea obiectivelor propuse;
-    spirit antreprenorial, persoana autonoma, cu initiativa;
-    permis de conducere categoria B;
-    disponibilitate de deplasare in teritoriu;
-    bune cunostinte de operare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
-    cunostinte de limba engleza - nivel mediu/ avansat.

Oferta (bonusuri, beneficii)

-    sesiuni de training specific activitatii;
-    pachet salarial atractiv constituit din venit fix si bonusuri de performanta;
-    laptop, telefon si masina de serviciu.