Click aici »

Reprezentant vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Rimnicu-Sarat Rimnicu-Sarat
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
24-07-2015
Data actualizare
23-09-2015

Descrierea postului

Reprezentarea societatii in fata clientilor si producatorilor actuali si potentiali, cercetarea, informarea si extinderea sectorului de piata detinut de societate in vanzarea serviciilor specifice prin mentinerea portofoliului de clienti si atragerea de noi clienti;
Realizeaza documentatia de ofertare a produselor ?i serviciilor;
Urmareste exact pasii ce trebuie urmati in procesul de vanzare;
Efectueaza ofertele de pret in limitele de discount permise.
Intocmeste contracte de vanzare la toti clientii, dupa care le aduce spre semnare.
Prezinta clientilor produsele noi, informeaza despre termene de plata si de livrare si se
intereseaza de livrari catre clienti;
Incaseaza de la clienti sumele de bani datorate prin instrumente de plata;
Construieste si completeaza permanent baza de date a clientilor cu informatii relevante
Intocmeste rapoarte si analize periodice referitoare la cererea, oferta si vanzarile produselor si serviciilor comercializate de firma;
Mentine contactul cu clientii si dealerii existenti ai firmelor si raspunde solicit?rilor acestora privind achizitiile de bunuri si servicii;
Promoveaza imaginea firmei prin adoptarea de atitudini personale care sa reflecte valorile firmei;
Colaboreaza si analizeaza cu departamentul de marketing produsele, tehnicile de vanzare,promovare a firmelor concurente.

Cerinte

Experienta relevanta in vanzari;
Preferabil studii superioare dar nu este obligatoriu;
Fara antecedente penale;
Responsabil, inteprinz?tor, activ, sociabil, ordonat;
Abilitati comerciale dezvoltate;
Cunostiinte bune de operare PC;
Bun organizator, initiativa;
Rezistenta buna la stress si schimbare, adaptabilitate;
Foarte bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
Domiciliul stabil in Rm. Sarat, jud. Buzau;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se comunica la interviu.