Click aici »

Reprezentant vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
28-11-2014
Data actualizare
00-00-0000

Descrierea postului

- identifica noi clienti potentiali in zona alocata;
- transmite la firma informatii despre clientii potentiali si clientii actuali;
- transmite la firma informatii despre concurenta si clientii lor;
- promoveaza clientilor serviciile firmei si modalitatile de lucru cu acestia;
- intocmeste saptamanal un raport de activitate catre superiori;
- dezvoltarea retelei de clienti pe zona arondata,
- monitorizarea si raportarea privind piata specifica ? clienti, concurenta, produse, preturi, etc.
- planificarea, organizarea, efectuarea si raportarea activitatilor privind dezvoltarea zonei de lucru, precum si vanzarea efectiva.
- asigurarea realizarii targetelor, cresterea profitabilitatii privind activitatea proprie .
- intocmirea tuturor documentelor interne si raportarea acestora catre managementul societatii.

Cerinte

Candidatul ideal:

- studii medii/superioare;
- experienta intr-un post de agent vanzari in unul din domeniile: Constructii, amenajari interioare-exterioare arhitectura, proiectare, topografie, cadastru sau geotehnica reprezinta un avantaj .
- siguranta de sine;
- capacitate de convingere, de persuasiune;
- bune capacitati de comunicare;
- responsabilitate, constiinciozitate;
- orientat spre clienti dar si spre realizarea targetelor de vanzari planificate de firma;
? experienta in domeniul materialelor de constructii si instalatii (constituie avantaj);
- capacitate de analiza si sinteza;
- disponibilitate de deplasare Ón teritoriu;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial atractiv in functie de realizari .