Click aici »

Reprezentant Vanzari

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
29-09-2014
Data actualizare
29-09-2014

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 2 intrebari.

Descrierea postului

Reprezentant vanzari servicii externalizare IT.

- Crearea unui portofoliu prin atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii
- Prospectarea si identificarea de clienti noi pe plan local
- Vizite la sediul clientilor pentru dezvoltarea si intretinerea relatiei comerciale
- Negocierea conditiilor si termenelor contractuale cu clientii
- Furnizarea catre clienti a informatiilor despre produsele promovate de companie, preturile practicate, oferte speciale

Cerinte

- Domiciliul in Galati
- Studii superioare finalizate, cu specializare in economie sau informatica
- Experienta in vanzari B2B (minim 2 ani)
- Cunostinte de limba Engleza ( nivel mediu)
- Permis de conducere categoria B
- Abilitati excelente de comunicare si de negociere
- Atitudine pro-activa, capacitate de analiza si de sinteza
- Persoana cu aptitudini de a lucra independent , dinamica, organizata, atenta la detalii

Constituie avantaj daca:
- Candidatul conoaste piata de IT&C din Romania de produse si echipamente IT vandute atat in mediul online cat si in magazinele de desfacere sau la distribuitori/importatori
- Are experienta in activitatea de agent vanzari / account manager in domeniul IT cat si detinerea unui portofoliu de clienti

Oferta (bonusuri, beneficii)

Colaborarea se face in regim de part-time si nu necesita lucru la birou.