Click aici »

Reprezentant vanzari zonal

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
04-02-2018
Data actualizare
13-08-2018
Confidential

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 2 intrebari.
Candidatii trebuie sa aiba minimum 3 ani experienta in unul din domeniile: Comert, Constructii/Imobiliare, Marketing
Nivel minim de studii: Studii postliceale
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Prospectarea pietei;
Colectare de informatii legate de piata;
Intocmirea de rapoarte specifice activitatii;
Negociere cu clientii;
Mentinerea relatiei cu clientii (vizite, participare la targuri etc.);
Promovarea produselor noi ale companiei, ofertelor speciale etc.;
Efectueaza periodic vizite in magazine si la distribuitori in vederea obtinerii de feedback in urma aplicarii procedurilor;
Urmareste permanent activitatea concurentei in zona acoperita;
Realizeaza si transmite periodic raportari privind activitatea si concurenta din zona de acoperire catre Managerul principal;
Propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit in zona.

Cerinte

Raspunde de realizarea planului de vanzari in zona acoperita;
Raspunde de buna desfasurare a procesului de vanzare la nivelul zonei coordonate;
Raspunde de calitatea raportarilor periodice pe care le trimite Managerului principal;
Raspunde de respectarea legislatiei comerciale;
Se preocupa in permanenta de cresterea gradului propriu de profesionalism si asigura un standard ridicat de profesionalism in realizarea activitatilor departamentului;
Cunostinte la nivel profesionist privind tendintele in domeniul vanzarilor la nivel national si / sau international pentru produsele / serviciile firmei;
Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor.