Click aici »

Reprezentant Vanzari Directe

Nivel cariera
Liceu, Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
24-06-2010
Data actualizare
02-04-2020

Descrierea postului

MPC recruteaza pentru posturi disponibile in urmatoarele orase: Bucuresti, Bacau, Cluj Napoca, Constanta, Iasi, Ploiesti.

- promovarea si vanzarea directa (la usa clientului) de servicii de televiziune prin cablu, telefonie si internet
- acoperirea unor rute zilnice date si identificarea de potentiali noi clienti
- identificarea perceptiilor si asteptarilor clientilor
- inregistrarea contractelor
- raportare privind activitatea zilnica

Cerinte

Candidatul ideal are urmatoarele calitati:
- deschidere reala catre inceperea unei cariere in vanzari
- aspect profesional si ingrijit
- comunicare eficienta si bune abilitati de negociere
- orientare catre client si catre identificarea nevoilor acestuia
- organizare personala, disciplina, seriozitate
- prezenta de spirit, simtul umorului
- adaptabilitate, dinamism
- entuziasm si atitudine pozitiva

Cerinte obligatorii ale postului:
- minim studii medii
- disponibilitate pentru munca de teren
- acces internet

Experienta in vanzari (de exemplu MLM: Avon, Oriflame etc) constituie un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariu pe baza de comision, in functie de performante
- program flexibil
In sfera de activitate actuala este posibila promovarea pe un post superior (Team Leader, Coordonator Vanzari) in functie de aptitudinile demonstrate la locul de munca.