Click aici »

Reprezentant Vanzari B2B

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
31-05-2012
Data actualizare
31-05-2012

Descrierea postului

? Este reponsabil de construirea unei retele de contacte (baze de date clienti business) din segmentul SME si SOHO pentru produsele Clickshop in vederea ofertarii proactive a acestora si semnarii de contracte pentru produsele Clickshop.
? Efectueaza activitati de vanzare ale produselor Clickshop catre clientii din segmentele SME si SOHO , in vederea atingerii targetului de vanzari agreat la nivel de companie.
? Targeteaza in mod activ baza de clienti existenti business prin oferte dedicate atat prin campanii web cat si campanii outbound prin Call Center-ul dedicat.
? Colaboreaza indeaproape cu persoana desemnata din segmentul vanzari business in vederea
o dezvoltarii de pachete dedicate in functie de cerintele clientilor si a unor pachete relevante;
o targetarii clientilor de business existenti.
? Raspunde de managementul produselor pentru pachete de retail (ITC, electronice, electrocasnice, casa si gradina etc) si relevanta acestora in procesul de vanzare.
? Face analize asupra segmentului de profil, urmarind activ concurenta, pentru eficientizarea pozitionarii Clickshop, prin recomandari proactive, definitii de preturi si modalitati de promovare.
? Intocmeste raportari cu privire la campaniile promotionale initiate de Romtelecom la nivel regional, pentru a monitoriza eficienta campaniilor in vanzari efective.
? Mentine si actualizeaza informatii cu privire la clientii din portofoliu.
? Transmite si personalizeaza ofertele comerciale, asigurand servicii post vanzare.

Cerinte

? Studii superioare finalizate n domeniul economic, financiar sau tehnic.
? Experienta in vanzari de minim 3 ani si experienta de vanzari B2B de minim 1 an.
? Experienta in managementul produselor online.
? Abilit??i de negociere ?i vnzare, abilit??i de comunicare, abilit??i de ascultare, abilitatea ?i disponibilitatea de a lucra n echip?, autocontrol, stabilitate emo?ional?, capacitatea de adaptare a comportamentului ?i abordare la situa?ia dat?, capacitatea de a se adapta cu u?urin?? la schimb?rile metodelor de lucru.
? Capacitate de a lucra n condi?ii de stres.
? Cunostinte avansate de limba engleza (Germana constituie un avantaj).
? Microsoft Office (Excel avansat).
? Avantaj: cunostinte de Corel Draw si Photoshop (edititare minima a elementelor de imagine / ofertei de produs de pe site).
? Permis de conducere valid.

Numai candida?ii selecta?i vor fi contacta?i.