Click aici »

Reprezentant vanzari auto / ATV

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Rimnicu-Vilcea Rimnicu-Vilcea
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
26-06-2018
Data actualizare
26-06-2018

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Facultate (in curs)
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

- Prospectarea pietei in vederea atragerii de noi clienti;
- Colectare de informatii legate de piata si concurenta;
- Intocmirea de rapoarte specifice activitatii;
- Gestionarea manualelor de utilizare, a pliantelor si a listelor de preturi;
- Contactarea telefonica a clientilor in vederea stabilirii de intalniri;
- Negociere cu clientii;
- Efectuarea operatiunilor de logistica;
- Mentinerea relatiei cu clientii existenti in portofoliu si consilierea acestora;
- Activitati curente in show-room;
- Promovarea autoturismelor, ofertelor speciale, participarea la targuri auto, etc.;
- Cunoasterea si promovarea accesoriilor;
- Urmarirea respectarii termenelor de livrare;
- Updatarea site-ului firmei si a paginilor de social media marketing;
- Gestionarea relatiei cu fabrica, urmarind evolutia stocurilor si a lansarilor in fabricatie;
-Participa la dezvoltarea strategiilor si campaniilor de marketing.

Cerinte

Studii superioare
Cunostinte peste medie ale pietii auto/ATV
Cunostinte foarte bune de operare pe calculator
Cunostinte despre Social Media Marketing
Permis conducere cat. B
Limba engleza mediu/avansat
Experienta in vanzari

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial compus din salaru fix si bonificatii
Telefon mobil
Mediu civilizat de munca