Click aici »

Reprezentant tehnico-comercial

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov Brasov
Domeniile ofertei
Vanzari, Serviciu clienti, Inginerie
Data introducerii
08-08-2014
Data actualizare
08-08-2014

Descrierea postului

Acest job se focuseaza pe informarea arhitectilor, sefilor de santier, inginerilor constructori, meseriasilor de pe santier despre cele mai eficiente produse ale companiei ce pot fi folosite in executarea unei lucrari. Consultantul tehnic va intra in contact direct cu oamenii din vanzari si cu managementul companiei pentru a evalua oportunitatiile ce pot aparea.

Responsabilitati
- Identificarea proiectelor de constructii civile rezidentiale, comerciale si industriale
- Identificarea de potentiali clienti (companii de constructii, ingineri, proiectanti etc.)
- Urmarirea pe teren a executiei proiectului desemnat
- Furnizarea de informatii si/sau solutii tehnice cu privire la utilizarea sculelor si consumabilelor comercializate, tinand cont de proiectul/aplicatia intalnita pe santier
- Preluarea de comenzi si livrarea pe santier a acestora

Cerinte

Te vrem in echipa daca consideri ca te regasesti in descrierea urmatoare:

- Studii superioare de specialitate (domeniul tehnic, inginerie, constructii) reprezinta un avantaj
- Experienta relevanta in domeniul constructiilor reprezinta un avantaj
- Capabil sa explice si sa ofere informatii tehnice despre produse
- Competent in recomandarea celor mai bune solutii de fixare, in functie de aplicatia data
- Permis de conducere categoria B
- Abilitati bune in operarea calculatorului ? Excel, CRM
- Abilitati foarte bune de comunicare
- Puternic motivat si dornic de a indeplini obiectivele firmei prin preluarea initiativei

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariul se discuta in urma interviului
Pachet salarial atractiv
Masina si telefon de lucru