Click aici »

Reprezentant comercial

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Comert, Vanzari
Data introducerii
17-10-2008
Data actualizare
17-10-2008
Confidential
expirat

Descrierea postului

Prospectarea pietei de retail a produselor alimentare (FMCG).
Actualizarea bazei de date existente si centralizarea informatiilor din piata.

Contactarea potentialilor clienti din zona alocata.
Negocierea/ renegocierea conditiilor contractuale.
Monitorizarea concurentei si actualizarea bazei de date cu informatii despre aceasta.

Raporteaza zilnic/saptamanal activitatea in sistem electronic.

Cerinte

Experienta in vanzari (minim 1 an).
Minim studii medii (studii superioare reprezinta un avantaj) .
Cunoasterea foarte buna a pietei de retail din zona arondata.
Bune abilitati de comunicare si relationare
Abilitati de mediere si negociere
Capacitatea de a lua decizii in timp scurt, in conditii de stres
Orientarea catre rezultate
Integritate
Flexibilitate
Disponibilitate pentru deplasari frecvente in teritoriu si pentru program prelungit.
Cunostinte operare Microsoft Office (Word, Excel).
Permis conducere categoria B (cu experienta).

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu fix + comision, tichete de masa, masina de servici, telefon, laptop.
Compania asigura training la angajare si periodic