Reprezentant comercial zonal (Judetele GL, BR, VN, TL, IL, CT,BV, SB, AB, MS, HR, CV)

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Braila, Brasov, Constanta, Galati, Sibiu Braila Brasov Constanta Galati Sibiu
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
27-01-2010
Data actualizare
27-01-2010
Confidential
expirat

Descrierea postului

Companie producatoare si distributoare de mobilier cu retea de distributie nationala si internationala.

Face prezentari, negociaza contracte, preia comenzi si urmareste derularea lor (90% din timpul de lucru)
Prezinta raportul de activitate catre DVN al firmei
Raspunde de recuperarea banilor de la clientii din portofoliu
Dezvolta reteaua de distributie
Prospectarea pietei de potentiali clienti si identificarea lor
Ofera consultanta in privinta produselor comercializate
Este responsabil de indeplinirea targetului de vanzari

Cerinte

Experienta : de preferat in domeniul vanzarii de mobilier

- Absolvent studii superioare/ medii
- Experienta in vanzari minim 3 ani
- Persoana organizata, atenta la detalii
- Spirit comercial cu bune aptitudini de negociere, comunicare, relationare
- Aptitudini tehnice
- Operare PC
- Limba straina: engleza
- Permis auto categoria B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu fix + bonus lunar si anual;
Masina de serviciu, telefon si Laptop.