Click aici »

Reprezentant comercial in bransa stomatologica

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca, Oradea, Timisoara Cluj-Napoca Oradea Timisoara
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
24-04-2014
Data actualizare
24-04-2014

Descrierea postului

REPREZENTANT COMERCIAL IN BRANSA STOMATOLOGICA

O firma comerciala din bransa stomatologica, ce se dezvolta dinamic si poseda o gama de produse de inalta calitate (freze stomatologice), cauta reprezentanti de vanzari in diferite parti ale Romaniei (Oradea, Timisoara, Cluj-Napoca).

Firma noastra exista din anul 2010. Totusi, intr-un timp atat de scurt am reusit sa deschidem patru piete europene. Posedam deja 10 reprezentanti de vanzari, in Cehia, Slovacia, Ungaria si Romania. Planuim sa ne dezvoltam in scurt timp si in alte tari ale Europei. Scopul nostru principal este a crea o firma internationala. Ne bazam pe oameni cinstiti si constiinciosi carora nu le e teama de provocari si carora le place lucrul cu persoane civilizate. Daca esti o astfel de persoana, vino la noi.

Avem insa cateva cerinte referitoare la tine:
- studii superioare
- grad inalt de civilizatie
- constiinciozitate in munca
- identificare cu firma si cu telurile ei
- independenta
- experienta comerciala cel putin un an
- automobil propriu si dorinta de a lucra in propria firma (aceasta conditie este indispensabila)
- limba engleza la nivel comunicativ (argument suplimentar)

In schimb oferim:
- un serviciu interesant, foarte dinamic si cu multa autonomie in activitate
- un sistem foarte interesant de salariu (procentaj mare din vanzare neto) si de premii
- rambursarea cheltuielilor (benzina, telefon)
- un serviciu intr-o echipa interesanta, din mai multe parti ale Europei
- posibilitati de dezvoltare profesionala
- formare profesionala

Responsabilitatile tale ar fi urmatoarele:
- vanzarea directa a produselor stomatologice (freze dentare)
- mentinerea de bune relatii cu clientii, service post-vanzare
- monitorizarea activitatilor concurentei
- mentinerea unui contact permanent cu conducerea firmei (raportari vanzari)
- cucerirea clientilor noi

Specificitatea lucrari:
- telefonarea dentistilor in scopul de a stabili vizite comerciale (2 zile)
- munca pe teren in scopul vanzarii directa la clientii interesati (3 zile)
- reprezentantul are cu sine un sortiment de freze dentare in cantitate de 7000 bucati

Recrutarea va avea loc la sfarsitul lunii mai sau la inceputul iunie in Oradea. Persoane alese vor fi informate mai curand cu mail sau telefonic. Imediat dupa recrutare va avea loc formare profesionala pentru candidati alesi. Persoane alese vor primi rambursarea cheltuielilor de transport si de hotel.