Click aici »

Referent marketing

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Piatra Neamt Piatra Neamt
Domeniile ofertei
Marketing, Vanzari
Data introducerii
24-05-2011
Data actualizare
24-05-2011

Descrierea postului

? Atribu?ii privind website-ul firmei ? promovare,
? Promovarea ?i vnzarea produselor companiei
? Promovarea online a produselor comercializate
? Procesarea cererilor de ofert?, ofertelor, facturilor si comenzilor clien?ilor conform politicii interne a companiei
? ntocmirea de baze de date cu poten?ialii clien?i ?i contactarea acestora
? Identificarea reperelor solicitate de clien?i cu ajutorul cataloagelor ?i soft-urilor de gestiune electronice
? Oferirea de consultan?? tehnic? ?i comercial? clien?ilor existen?i ?i poten?ialilor clien?i
? Ac?ioneaz? ?i particip? activ pentru ndeplinirea obiectivelor individuale ?i ale companiei
? ndeplinirea sarcinilor ?i obiectivelor stabilite n conformitate cu reglement?rile legale ?i cele interne
? Men?inerea leg?turii cu furnizorii societ??ii.

Cerinte

? Studii superioare ntr-unul dintre urm?toarele domenii: vinzari, tehnic, IT
? Experien?? relevant? n domeniu
? Cunoa?terea la nivel avansat a limbii engleze
? Cuno?tin?e avansate operare PC: Pachet Office, etc.
? Cuno?tin?e programe editare grafic?: Adobe Photoshop etc.
? Gndire analitic?, aten?ie la detalii, bune abilit??i de comunicare ?i rela?ionare
? Responsabilitate ?i sim? organizatoric foarte bine dezvoltat
? nalt? ?inut? moral? ?i intelectual?.