Click aici »

Receptionist centru medical

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Secretariat/Administrativ, Serviciu clienti
Data introducerii
27-03-2018
Data actualizare
27-03-2018

Descrierea postului

- Intampina pacientii si ofera informatii
- Receptioneaza si redirectioneaza apeluri telefonice, transmite mesaje
- Completeaza formularele specifice
- Inregistreaza date in calculator
- Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale
- Programeaza pacientii conform serviciilor solicitate
- Ajuta la rezolvarea problemelor ridicate de pacienti, oferind solutii corespunzatoare
- Claseaza si arhiveaza diverse documente, distribuie si claseaza corespondenta, transmitere fax-uri.
- Gestioneaza permanent sistemul de sondare a opiniei pacientilor vis-a vis de calitatea serviciilor oferite de catre clinica

Cerinte

- Studii medii/superioare
- Experienta de lucru minim 6 luni; experienta in relatiile cu pacientii reprezinta un avantaj
- Rapiditate in operare PC, abilitatea de a asimila si de a invata rapid un soft specializat.
- Cunostinte medii de limba engleza
- Abilitati excelente de comunicare si orientare catre pacient
- Capacitate de concentrare a atentiei, placerea de a lucra pentru oameni,
- Capacitate de a lucra in echipa
- Persoana dinamica, responsabila, serioasa
- Prezenta agreabila, rezistenta la lucru in conditii de stres si la lucrul in ture;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Bonuri de masa