Click aici »

Receptionera

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
17-04-2012
Data actualizare
28-03-2016

Descrierea postului

- preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti;
- incasarea contravalorii prestatiilor hoteliere;
- constituie avantaj cunoasterea unui program de gestiune hoteliera;
- primirea si cazarea clientilor;
- informarea clientilor, rezolvarea solicitarilor, a reclamatiilor si a situatiilor speciale;
- intocmirea situatiei prestatiilor, a raportului de gestiune si a rapoartelor statistice;
- stabilirea unei relatii optime cu clientii, garantia unei imagini favorabile si a unei reclame pozitive.

Cerinte

- calificare in domeniu;
- experienta relevanta pe un post similar.
- bune cunostiinte de operare pe calculator;
- limba engleza nivel mediu (limba italiana constituie un avantaj);
- abilitati foarte bune de comunicare.