Click aici »

Receptionera

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Legal/Avocati/Notari, Secretariat/Administrativ, Serviciu clienti
Data introducerii
10-01-2011
Data actualizare
10-01-2011

Descrierea postului

-Preia ?i gestioneaz? apelurile telefonice din / n exteriorul / interiorul organiza?iei; dac? persoanele c?utate nu sunt disponibile solicit? transmiterea unui mesaj sau a unui num?r de telefon la care poate reveni cu informa?ii; informeaz? prin e-mail colaboratorul/managerul de proiect cu privire la mesajul preluat telefonic.
-Prime?te, nregistreaz?, scaneaz? si redistribuie coresponden?a n interiorul organiza?iei ?i informeaz? colaboratorul / managerul de proiect prin salvarea documentelor la proiectele corespunz?toare sau prin e-mail.
-Asigur? p?strarea ?i completarea Registrului de Intr?ri / Registrului de Ie?iri al organiza?iei
-Efectueaz? comenzi pentru transmiterea coresponden?ei prin curier rapid
-Ofer? suport administrativ pentru deplas?rile colaboratorilor (rezerv?ri hotel / pensiune, achizi?ie bilete)
-Descarc? ?i salveaz? n baza de date publica?iile on-line (Monitorul Oficial ? p?r?ile I, IV, V ?i VI) la care este abonat? organiza?ia
-nregistreaz? n baza de date, n maxim 3 zile lucr?toare de la recep?ionare, publica?iile de profil (c?r?i, reviste,) achizi?ionate de societate
-Prime?te vizitatorii ?i asigur? activitatea de protocol
-Asigur? cur??enia la locul de munc?
-ndepline?te orice alte activit??i primite att de la superiorul ierarhic ct ?i de la colaboratori, activit??i ce intr? in sfera sa de activitate

Cerinte

Candidatul ideal este o persoan? comunicativ?, responsabil?, organizat?, flexibil?, energic? ?i onest?, este o persoan? ce ?tie s? utilizeze aparatura de birou (calculator, fax, imprimant?, scaner).
De asemenea, cuno?tin?ele de limba englez? la nivel mediu reprezint? un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se discuta la interviu.