Click aici »

Receptionera

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
12-11-2015
Data actualizare
12-11-2015

Descrierea postului

? Preluarea si inregistrarea rezervarilor de la client
? Primirea si cazarea clientilor
? Intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (contracte de turism, incasarea platilor)
? Promovarea serviciilor oferite clientilor
? Supervizeaza activitatea personalului care se ocupa de curatenie
? Raspunde pentru calitatea serviciilor de informare, rezervare si cazare oferite clientilor hotelului
? Raspunde pentru rezolvarea eficienta a problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii

Cerinte

? Studii medii sau superioare
? Cunoasterea limbii engleze
? Operare calculator, telefonie
? Cunoasterea pietei de produse hoteliere si a particularitatilor ei
? Abilitati foarte bune de comunicare, planificare si organizare
? Aspect fizic placut, prezenta agreabila si amabilitate

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se discuta la interviu.