Click aici »

Receptioner

Nivel cariera
Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Constanta Constanta
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
12-03-2015
Data actualizare
12-03-2015

Descrierea postului

RECEPTIONER

Activitati principale:
preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti;
primirea si cazarea clientilor;
intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (contracte de turism, urmarirea si incasarea platilor);
promovarea serviciilor oferite clientilor;
solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate;
medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor.
Sarcini si indatoriri specifice:
stabilirea unor relatii optime cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale.
Responsabilitati ale postului:
raspunde pentru calitatea serviciilor de informare, rezervare si cazare oferite clientilor hotelului
raspunde pentru rezolvarea eficienta a problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii
Autoritatea postului:
este autorizat sa preia rezervarile, sa ofere cazare clientilor, sa rezolve formalitatile administrative ale acestora..

Cerinte

- calificare in domeniu;
- foarte bune cunostinte de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
- cunoasterea limbii engleze
- aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate, solicitudine;
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- capacitate de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile;
- foarte bune abilitati de planificare si organizare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- se discuta la interviu