Click aici »

Receptioner hotel

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Serviciu clienti, Turism/Hoteluri
Data introducerii
09-12-2010
Data actualizare
09-12-2010

Descrierea postului

Asigura activitatile de la receptie,repartizarea camerelor n functie de cerintele si solicitarile clientilor - sa i ntmpine pe oaspeti - sa dea sfaturi si sa informeze oaspetii, inclusiv sa poarte conversatie n limbi straine - sa se ocupe de plngerile si solicitarile oaspetilor - sa ndeplineasca anumite servicii speciale, cum sunt apeluri telefonice pentru trezirea oaspetilor, transmiterea de mesaje etc. - sa tina nregistrarile si sa faca munca specifica de birou - sa organizeze folosirea eficienta a spatiilor din hotel.

Cerinte

Minim liceul absolvit
curs de calificare in domeniu
sa aveti cunostinte de limbi straine, sa aveti un comportament si o prezenta cultivata, sa stiti sa va purtati cu oamenii, sa aveti o memorie buna, abilitate de a improviza, ndemnare si sa fiti o persoana de ncredere.

Oferta (bonusuri, beneficii)

200-300 Eur.