Click aici »

Receptioner Hotel

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Alt Oras, Craiova Alt Oras Craiova
Domeniile ofertei
Serviciu clienti, Turism/Hoteluri
Data introducerii
28-11-2009
Data actualizare
28-11-2009

Descrierea postului

- Preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti,
- Primirea ?i cazarea clientilor,
- Intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (contracte de turism, urmarirea si incasarea platilor),
- Promovarea serviciilor oferite clienilor,
- Solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate,
- Medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor.

Cerinte

- Absolvent facultate turism,
- Experienta pe un post similar ? avantaj,
- Cunoasterea limbii engleze ? nivel avansat este obligatorie,
- Cunoasterea altei limbi de circulatie ? nivel conversational reprezinta un avantaj,
- Cunoa?terea pietei de produse hoteliere ?i a particularitatilor ei
- Foarte bune cuno?tin?e de operare pe calculator (Windows, Word, Excel, Internet),
- Aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate, solicitudine,
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere,
- Capacitate de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile,
- Foarte bune abilitati de planificare si organizare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Sansa de a lucra intr-o companie de succes.