Click aici »

Receptioner hotel

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
03-12-2014
Data actualizare
25-07-2017

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 1 intrebari.

Descrierea postului

- sa asigure primirea clientiilor sau potentialilor clienti si sa indentifice nevoile acestora
- informarea, rezervarea si cazarea clientiilor sau potentialilor clienti ai hotelului
- stabilirea unor relatii optime cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale
- obligatia de a prelua solicitarile/ indicatiile primite de la client privind corespondenta si/ sau mesajele ce vin pe adresa sa
- efectuarea schimbului de tura se face prin verificarea monetarului (raportul X), a platilor din programul Fidelio si gestiunea marfurilor din cadrul receptiei; se comunica detalii specifice privind camerele si clientii cazati precum si alte informatii
- obligatia de a opera corect in programele Fidelio (gestiune hoteliera) si Priority (facturare)
- obligatia de a solicita completarea formului de feedback de catre clienti

Cerinte

Studii medii / superioare in turism/curs Receptioner Hotel;
Cunostinte de Microsoft Office;
Cunostinte bune de limba engleza;
A doua limba straina constituie avantaj;
Minimum 3 luni experienta pe o pozitie similara constituie avantaj;
Foarte bune abilitati interpersonale si de comunicare;
Spirit organizatoric dezvoltat;
Persoana dinamica si capabila sa faca fata situatiilor neprevazute.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial motivant si bonusuri atractive in functie de performanta
- implinirea aspiratiilor profesionale in cadrul unor proiecte specifice domeniului de activitate.