Click aici »

Receptioner Hotel Sir Colentina

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
27-11-2018
Data actualizare
27-11-2018

Descrierea postului

Intampina si cazeaza, conform standardelor hotelului, in mod amabil si profesionist oaspetii hotelului;
Intocmeste documentele necesare cazarii;
Incaseaza contravaloarea serviciilor oferite;
Furnizeaza informatii clientilor privind natura serviciilor oferite de hotel, precum si efectuarea de rezervari in contul acestora;
Promoveaza serviciile si imaginea hotelului;
Rezolva prompt si discret diverse situatii particulare sau reclamatii ale clientilor si apeleaza pe cale ierarhica pentru a fi aplicate cele mai adecvate solutii;
Asigura servicii de cazare si rezevare pentru clientii hotelului la standardele stabilite.

Cerinte

Studii medii, de preferat calificare ca receptioner hotel;
Experienta de minim 3 ani in activitati de front office sau in cadrul unei agentii de turism;
Cunostinte de utilizare a soft-ului de gestiune hoteliera Protel (constituie plus);
Excelente cunostinte operare PC (Windows, MS Office, Outlook);
Cunostinte avansate limba engleza (vorbit si scris);
Abilitatea de a organiza si a identifica activitatile prioritare;
Atentie distributiva;
Abilitati excelente de comunicare;
Capacitate de adaptare si asumare a responsabilitatilor;
Ne dorim in echipa colegi deschisi, discreti, cooperanti, responsabili, pozitivi si cu simtul umorului.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu fix 1900 RON net;
Training gratuit;
Program in ture in regim 12/24 - 12/48 (ideal pentru studenti sau persoane care isi doresc mai mult timp liber);
Mediu placut de lucru;
Posibilitati de promovare.