Click aici »

Receptioner/a Hotel

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Constanta Constanta
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
05-03-2018
Data actualizare
05-03-2018

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 3 intrebari.

Descrierea postului

Activitati principale:
-procedurile uzuale de check-in si check-out;
-promovarea serviciilor oferite clientilor;
-intocmire documente, facturi si alte rapoarte necesare;
-solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate;
-medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor.
-stabilirea unor relatii optime cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale.

Cerinte

Cerintele postului:
-experienta de minim 3 luni pe un post similar este un plus;
-foarte bune cunostinte de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
-aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate, solicitudine;
-abilitati foarte bune de comunicare si socializare;
-capacitate de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile;
-rezistenta la stres;
-atitudine pozitiva, cu orientare catre client.
-abilitati bune de planificare si organizare.
Avantaj: cunoasterea programului Fidelio v8.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se vor discuta la interviu.